Acun Ilıcalı, Masterchef yarışmacılarının menajeri oldu

Gazeteci ve müzisyen Sina Koloğlu, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda Acun Medya’nın şu an 33 Masterchef Türkiye yarışmacısının ‘dijital menajeri’ olduğunu yazdı. Bu sayının artacağını belirten Koloğlu, Acun Medya’nın yarışmacıların sosyal medya reklam ve sponsor anlaşmalarını yarışmacılar adına yapacağını açıkladı. Aynı çalışma Survivor yarışmacıları için de yapılacak.

Koloğlu’nun Twitter hesabından şu paylaşımı yaptı:

”Ekranda duyduk ilk defa Acun Medya’nın Masterchef Türkiye’deki yarışmacıların menajeri olduğunu. Sordum, nedir bu iş diye. Acun Medya şu an 33 Masterchef Türkiye yarışmacısının bir yerde ‘dijital menajeri oldu. Yani sosyal medya yönetimi Acun Medya’da. Bu sayının daha da artacağını hatta amacın, bugüne kadar katılan tüm yarışmacıları kapsaması. Peki neden böyle bir işe girişildi?

Yarışmacılar özellikle instagram’ı çok kullanıyor. Burada yemek sunumu yapıyor ve olağanüstü bir ilgi var. ‘Fiyatlandırma vs. gibi sektörü özel durumları bilmek için profesyonel ekip gerekiyor. Biz de bu konularda onlara yardım etmiş oluyoruz’ bilgisini aldım. Sosyal medya reklam ve sponsor anlaşmalarını yarışmacılar adına Acun Medya yapacak.

Sadece yemek sektörü ve onun yan kuruluşları değil akla gelebilecek her sektörden, ‘Bizim markamızı kullanın’ talepleri geliyor bilgisine ulaştım.

Şu an Masterchef Türkiye’deki yarışmacıların takipçi sayısı değişkenlik gösteriyor. 1 milyon da var, 50 bin de. ‘Etkileşim önemli. Reklamcı takipçi sayısına bakmaz. Yani 50 bin takipçisi olanın, 1 milyon olandan daha fazla etkileşimi olabilir. Bu konuda neler yapmaları gerektiği konusunda da yardımcı olunuyor.

Acun’un bir başka önemli yarışması ‘Survivor’… Kulağıma gelen, aynı çalışmanın burada da yapılması yönünde. #Survivor yarışmacılarının sosyal medya faaliyetlerini yönetmek.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir