Fenerbahçe Beko’da Itoudis’ten hakem tepkisi! ‘İtirazda bulunduk’

Euroleague’de Olimpia Milano karşısında sahadan mağlubiyetle ayrılan Fenerbahçe Beko’da koç Dimitris Itoudis, mücadelenin ardından mikrofon başına geçti. Itoudis, karşılaşmaya dair değerlendirmelerini şu şekilde yaptı:

“Shabazz Napier’ı sıfır asistte tutup yaratıcılığını sınırladık ancak skorerliğini durduramadık. Sonuna kadar savaşsak da şutlarımız iyi değildi. Kötü şut kullandık. Milano daha iyi olan takımdı. Kazanmamız gereken bir maçtı ancak kazanamadık. Cuma günü de aynı şekilde kazanmamız gereken bir maç olacak.”

“Rakibe çok kolay atış şansları verdik. İkinci çeyrekte nasıl savunma yapacağımızı çözüp rakibe yalnızca 14 sayı imkanı tanıdık ancak devamını getiremedik.”

Dimitris Itoudis, ikinci çeyrekte Devin Booker’ın kullandığı ve Olimpia Milanolu oyuncunun fileye temas etmesi sebebiyle önce geçerli sayılan ancak sonrasında hakemler tarafından iptal edilen şut hakkında ise itirazda bulunduklarını dile getirdi:

“Hakemlerin hatalı kararına itirazda bulunduk. Geçerli saydıkları basketi iptal ettiler ve geri aldılar. Bu yüzden ceza yemek istemiyorum ancak gerçek bu. Orada neredeyse maçı dengeleyecektik.”

Fenerbahçe bu sonuçla birlikte EuroLeague’de üst üste ikinci yenilgisini aldı. Temsilcimiz, cuma günü sahasında Zalgiris Kaunas’ı ağırlıyor olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir