Halk TV’den Sözcü’ye geçen İsmail Saymaz’a ilişkin açıklama: Sözleşmesi ağustos ayında bitiyordu, talebimizi kabul etmedi, ayrılmakta ısrar etti

Halk TV, son dönemde yaptığı atılımda önemli bir payı olan gazeteci İsmail Saymaz’ın Sözcü’ye geçmesine ilişkin bir açıklama yayımladı. Saymaz’ın sözleşmesinin bitimine 4 ay olmasına karşın kurum ile bağlantısını “ısrarla” bitirmek istediğini belirten Kanal, “Bu tutumu hiç profesyonelce ve etik bulmadığımızı ifade etmek isteriz” dedi.

Halk TV internet sitesinde yer alan açıklama şöyle:

“HALK Tv çalışanlarından İsmail Saymaz, sözleşmesinin bitimine 4 ay olmasına karşın kurumumuzla olan bağını kopararak bir başka yayın kuruluşuna geçmeyi tercih etti. HALK TV ailesi olarak İsmail Saymaz’a yeni kurumunda başarılar dilerken yanlış bilgilendirmelerin önüne geçmek için bu açıklamayı yapmayı bir zorunluluk olarak görüyoruz:

Halk TV çalışanlarından İsmail Saymaz Ağustos ayına kadar geçerli sözleşmemiz olmasına rağmen bir başka grupla anlaştığını belirterek dün itibariyle Halk TV Ailesi’nden ayrılmak istediğini tarafımıza bildirmiştir.

Kendisine sözleşmemizi hatırlatıp ağustos ayında ayrılabileceğini söyledik. Bunu kabul etmeyince seçim sonrasında ayrılmasını talep ettik.

Fakat Saymaz bu önerilerimizi de kabul etmedi ve bir süredir görüşme halinde olduğu kuruma gitmek için HALK TV’den ayrılmakta ısrar etti.

Bu tutumu hiç profesyonelce ve etik bulmadığımızı ifade etmek isteriz.

Halk TV yoluna kararlılıkla devam edecektir. Saymaz’ın da yolu açık olsun.”

TIKLAYIN – İsmail Saymaz Halk TV’den ayrıldı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir