İmamoğlu’ndan Kaçak Kafelerin Polis Tarafından Korumasına Tepki: ‘Akılları Gitmiş’

Tarihi Kuşkonmaz Camisi’nin bitişiğindeki kaçak kafelerin yıkımının polis ve zabıta ekipleri tarafından engellenmesine tepki gösteren Ekrem İmamoğlu, ‘Polisimizi bu görüntüye koyanları kınıyorum. Kaçak kafeleri polise, belediyenin zabıtasına korutacak kadar akılları gitmiş’ dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, KİPTAŞ Kentsel Dönüşüm Toplu Temel Atma Töreni’nde konuştu.

İstanbul’un Kadıköy, Kartal ve Şişli ilçelerinde bulunan bir site ve 3 apartmanın temellerini aynı anda atan İmamoğlu, Tarihi Kuşkonmaz Camisi’ndeki skandal görüntülere dair de konuştu.

İmamoğlu, “Polisimizi bu görüntüye koyanları kınıyorum. Kaçak kafeleri polise, belediyenin zabıtasına korutacak kadar akılları gitmiş” dedi.

‘Bu tarihi caminin etrafını, benzetmek gibi olmasın; ‘Bir ur gibi saran o çirkin ve baraka gibi kafeleri yıkacağız’ dedim. O günden sonra hukuki işlmeleri başlattık. Yıkım için tebligat yolluyoruz; pat, yürütmeyi durdurma. Bu defa yıkıma gittiğimizde ne oldu biliyor musunuz? Kafeyi kim koruyor biliyor musunuz? Polis koruyor. Polisimizi bu görüntüye mahkûm eden, bakın kim yetkiliyse; hepinizi kınıyorum. Ayıptır. Devletin bir zabıtasına karşı bir kafeteryayı koruyacak kadar akıl gitmiş. Bir bakıyoruz, AK Parti’nin aday adayı sahibi vs.’

Açılış töreninde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da göndermede bulunan İmamoğlu, “Temelimiz gerçek, beton da gerçek. Sizi aldatacak aklın içinde bulunduğu mekanizmaya asla güvenmeyin” ifadelerini kullandı.

‘Temelimiz gerçek, beton da gerçek… Bu beton ve atılacak temel insanlarımıza sıcacık yuvalarını teslim edecek. Hortumdan beton dökülürken demirler horon oynamayacak burada. Demirler burada sapasağlam duracak. Sizi aldatacak aklın içinde bulunduğu bir mekanizmaya asla güvenmeyin. Ya kerhendi, şöyleydi, böyleydi… Küçük detaylarda saklıdır insanların ve süreçlerin kişiliği, metodu, yöntemi… Biz işimizi ciddiye alıyoruz. Neyse doğru onu söylüyoruz.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir