İngiltere Antoni Fırtınası’nı endişe içinde bekliyor

Met Office’in açıklamasına göre, Antoni Fırtınası’nın yerel saatle 11.00-19.00’da İngiltere, Galler ve Kuzey İrlanda’da etkili olması bekleniyor, ülkenin bazı kesimleri yoğun yağış ve sert rüzgarların etkisi altına girecek.

Çatı uçması, yolculukların aksaması, açık hava aktivitelerinin iptaliyle bazı yol ve köprülerin kapanması riskine karşı önlem alınması gerektiğini açıklayan Met Office, risklerin yüksek olduğu İngiltere ve Galler’in güneybatısı için “turuncu uyarı”da bulunuldu, bu bölgelerde rüzgarın saatte 56 ila 60 kilometre, yamaçlar ve sahillerde de 95 ila 112 kilometre hızla eseceği öngörülüyor.

“Sarı uyarı” yapılan bölgelerde rüzgarın saatte 55-65 kilometre, deniz kenarında da 80-85 kilometre hızla esmesi bekleniyor.

YAZIN EN KÖTÜ GÜNÜ OLMASINI BEKLİYORUZ

Met Office Başmeteorolojisti Steve Willington, yaptığı değerlendirmede, “Batıdan doğuya ilerleyen Antoni Fırtınası’nın yıkıcı bir etkiye sahip olma potansiyeli var. Kuzey İrlanda’da rekor miktarda yüksek görülebilir. Uyarı yapılan bölgelerin dışında da yağışlı bir gün geçecek.” ifadelerini kullandı.

Yaklaşık 120 yıldır yol yardım hizmeti veren Kraliyet Otomobil Kulübü (RAC) de “Cumartesinin, yazın en kötü günü olmasını bekliyoruz.” açıklaması yaparak halkı seyahat planlarını gözden geçirmeleri konusunda uyardı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir