Mahkemenin araştırdığı 4 farklı senaryo: Münevver Karabulut cinayeti neden işlendi?

Avukat Rezan Epözdemir, Fatih Altaylı’nın programında cinayetin nedeni olarak Yahudi geleneklerinde olduğu iddia edilen Mayasız Ayininin mahkeme tarafından araştırıldığını söylemesi tartışma yaratmıştı. Sözcü’den Hayati Arıgan’ın haberine göre, Epözdemir, Mayasız Ayini iddialarının mahkeme tarafından araştırıldığını ve mahkemenin cinayet nedeni olarak 4 farklı senaryo üzerinde durduğunu söyledi.

Sözcü’den Hayati Arıgan’ın haberine göre, Epözdemir, Mayasız Ayini iddialarının mahkeme tarafından araştırıldığını ve mahkemenin cinayet nedeni olarak 4 farklı senaryo üzerinde durduğunu söyledi.

Epözdemir’in açıklamaları şu şekilde:

“Bir tanesi Münevver Karabulut’un ailenin sırrını öğrenmiş olabilir. Ondan katledilmiş olabilir çünkü Cem Garipoğlu testereyi önceden alıyor. Sonra da maktuleyi eve getiriyor. Cinayetten önceki yazışmalarında ‘Seni sevgimle aşkımla boğacağım. Türkiye bizi konuşacak. Gitar çalacağım senin için. Panjurları kapatacağım’ diyor.

“İkinci gerekçede ise maktule direnmiş, bakire, tırnaklarında Garipoğlu ailesinden ait DNA örnekleri var. Burada maktüleye karşı cinsel istismar da bulunmak istenmiş olabilir. Maktule buna direnmiş, ondan ötürü bu cinayet işlenmiş olabilir iddiası var.”

“Üçüncüsü baba oğul cinayete iştirakten birlikte yargılanıyordu. Özellikle soruşturma evresinde birlikte bir şeyler yapmak istemiş olabilirler ve direnmiş olabilir iddiası var.”

“Dördüncüsü de Münevver Karabulut 15.00’de eve geliyor. Cem Garipoğlu, 18.46’da Münevver’in kafası vücudun ayrılmış halde gitar valizinde evden çıkıyor. Cinayet mahali Bahçeşehir’de bir de ev. Etiler’e 40 kilometre korsan taksiyle gidiyor. Babaannesinin evinin önündeki çöp konteynırına bırakıyor. Testereyi de önceden almış yazışmaları göre cinayeti planlanmış. Zaten tasarlanmadan mahkum oldu. Bu bir ayin olabilir diye mahkeme gerekçesinde tartıştı.”

“Fakat bu 4 senaryodan da hangisi olduğuna mahkeme kanaat getiremedi, tespit edemedi. ‘Bu 4 olasılık da gerekçede, duruşmada tartışıldı’ dedim. Bu mahkemenin kanaati. Benim bu yönde bir görüşüm de kanaatim de yok.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir