Papa’nın sağlığı endişe konusu

Dün sabah yaptığı açıklamada Vatikan Sözcüsü Matteo Bruni, Papa’nın antibiyotik tedavisine olumlu yanıt verdiğini,“gazete okuduğunu, çalışabildiği ve dua etmek için hastane içindeki şapele gidebildiğini” söyledi. Solunum yolu enfeksiyonu teşhisiyle hastanede tutulan Papa’nın COVID olmadığı belirtildi. Hastaneye rutin kontroller için geldiği söylense de bunun ambulansla yapıldığı yönündeki haberler sağlığının sanılandan kötü olabileceği yorumlarına neden oldu. Katolik dünyasının ruhani lideri olarak 10 yıldır görev yapan Papa, bir süredir kötüleşen sağlığı yüzünden tekerlekli sandalye kullanıyordu.

BIDEN: DUALARIMIZDA

Papa Françesko geçtiğimiz aylarda, sağlık durumu yüzünden seyahatlerini azaltmak zorunda kalacağını da söylemişti. Birkaç gün daha hastanede kalması beklenen Papa için dua edenler arasına ABD Başkanı Joe Biden da katıldı. ABD tarihinin ikinci Katolik başkanı olan Biden, Twitter hesabından “Papa ben ve eşim Jill’in dualarında. Dünyanın Papa Françesko’ya ihtiyacı var” mesajını paylaştı.

Papa’nın çarşamba günü çekilen bu görüntüsü çok konuşulmuş, aracına bindirilirken yüzünü acıyla buruşturduğu kare önemli İtalyan gazetelerinin ön sayfalarında yer almıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir