Nintendo, canlı aksiyon Legend of Zelda filminin çekildiğini doğruladı

Ball’un en son filmleri, en sonuncusu 2018’de vizyona giren Maze Runner serisiydi. Filmin yapımcılığını Nintendo’dan Shigeru Miyamoto, son on yılda çok sayıda Marvel filminin yapımcılığını veya baş yapımcılığını üstlenen Avi Arad ile birlikte üstleniyor.

Şaşırtıcı bir şekilde film Nintendo ve Sony Pictures Entertainment tarafından ortak finanse ediliyor. Biliyorsunuz, Sony Pictures Entertainment PlayStation’ın sahibi olan şirketin bir parçası. Nintendo, filmin %50’sinden fazlasını finanse ettiğini ancak Sony Pictures Entertainment’ın tiyatro distribütörü olacağını belirtiyor.

Nintendo, canlı aksiyon Legend of Zelda filminin çekildiğini doğruladı

Miyamoto, Nintendo’nun yapımda “yoğun bir şekilde yer almasıyla” filmin geliştirilmesine resmi olarak başladıklarını açıkladı. Ayrıca, tamamlanmasının “zaman alacağını” ancak hayranların bunu görmeyi sabırsızlıkla beklediğini umduğunu da belirtiyor.

2015 yılında Wall Street Journal’dan Nintendo ve Netflix’in canlı aksiyon Zelda şovu hazırlayacağına dair söylentiler duymuştuk ancak bu hiçbir zaman gerçekleşmemişti (ve bunun nedeni hakkında oldukça tuhaf bir hikaye dolaşıyor). Ancak Super Mario Bros. filminin başarısı belki de Nintendo’nun bu projeyi gerçeğe dönüştürmek için ihtiyaç duyduğu asıl şeydi. Ve filmin vizyona girmesiyle şu an arasında işlerin ters gitmesi için bolca zaman varken, bu Zelda hayranı başka bir klasik Nintendo serisinin beyazperdeye çıkması ihtimali konusunda temkinli de olsa bir heyecan duyuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir