Trump’tan hakkındaki ‘gizli belgeler’ davasına itiraz: Biden’ı örnek gösterdi

Eski ABD Başkanı Donald Trump, şu anda görevde olan Başkan Joe Biden’ın evinde gizli belge bulunmasıyla ilgili soruşturmanın sonucunda Biden’ın suçsuz bulunmasını eleştirdi ve kendi adına açılan benzer bir davayı düşürülmesi gerektiğini savundu. Trump, dün Pensilvanya’da Ulusal Silah Birliği (NRA) sergisinde yaptığı konuşmada, Özel Yetkili Savcı Robert Hur’un Biden hakkındaki soruşturmayı sonlandırmasına ilişkin açıklamalarını değerlendirdi. Hur’un, Biden’ın evinde bulunan gizli belgelerle ilgili olarak onu suçlamayacağını belirtmesine atıfta bulunan Trump, “Eğer Biden suçsuz bulunduysa, benim de suçlanmamalı.” şeklinde konuştu.

Trump ayrıca, Savcı Hur’un, Biden’ın hafızasının zayıf olduğuna dair yaptığı açıklamalara da tepki gösterdi ve “Biden’ın yaşadığını sanmıyorum.” dedi. Biden’ın ofisinde ve evinde bulunan gizli belgelerle ilgili olarak Biden’ın danışmanlarından Richard Sauber’in yaptığı açıklamaları hatırlatan Trump, belgelerin bulunmasının ardından Biden’ın şaşırdığını ve belgelerin içeriği hakkında bilgi sahibi olmadığını belirtti.

Son olarak, Trump’ın Palm Beach’teki malikanesinde yapılan aramada gizli belgelerin bulunmasıyla ilgili olarak Biden’ın yaptığı eleştirileri de hatırlattı ve Trump’ın hala bu konuda yargılanmakta olduğunu belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir